badpaa
10 بهمن 1401 - 15:19

نظریان: ما را یک المپیک ببینید/ صدقی: بزودی خبرهای خوبی می‌شنوید

رئیس فدراسیون اسکی و رئیس انجمن هاکی روی یخ به تشریح وضعیت تیم های هاکی روی یخ و شرایط این رشته در ایران پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی امروز دوشنبه در نشست خبری تیم اعزامی به اولین دوره مسابقات هاکی روی یخ کشورهای اسلامی گفت: دو سال پیش این ظرفیتها نبود. این تجهیزات و تغییر نگرشها زمان بر است. جا دارد از طرف فدراسیون از کادر اجرایی و کاوه صدقی و سایر مدیران تشکر کنم.

وی افزود: با تعامل حرکت بهتر می‌شود. تا امروز به فدراسیون اسکی به چشم اعزام چند نفر به المپیک نگاه می شد ولی الان فدراسیون اسکی و ورزشهای زمستانی است با ۱۰ انجمن. این انجمنها در کشورهای دیگر خودش یک فدراسیون است. ما ۱۰ انجمن زیر نظر یک فدراسیون هستیم ولی امکانات ما صفر هستیم. حتی در اسکی ظرفیت زیرساختی برای فدراسیون نداریم و متعلق به وزارت یا بخش خصوصی است. برای بخش سالنی هم همین است. پیام اول را دادیم که ظرفیتش را داریم ولی پیامی که باید بگیریم بودجه و امکانات است.

وی ادامه داد: مکاتباتی برای مجموعه هاکی ورزشگاه آزادی داشتیم. برای بودجه مکاتبه و از وزارت و کمیته خواهش کردیم ما را یک المپیک ببینید نه یک فدراسیون. ورود ما به یک رویداد زیر ۳۰ نفر نیست. پیگیر هستیم. بخشهای صنعتی باید برای توسعه کمک کنند. همانطور که برای ورزش های تابستانی از یکی دو سال قبل ستاد تشکیل میشود باید برای زمستانی هم همینطور باشد.

نظریان تصریح کرد: تجهیزات فقط یک ورزشکار بیش از صد میلیون است و باید رویکرد بودجه ای متفاوت باشد. سجادی خیلی حمایت کرده و تا دیروز هم پیگیر بود آزادی را تجهیز کنیم.

رئیس فدراسیون اسکی درباره میزبانی از مسابقات پاراسیایی اسکی بعد از دیدار رئیس شورای پارالمپیک آسیا گفت: در غرب آسیا از نظر زیرساختی وضعیت خوبی داریم. برای او جالب بود که تهران میتواند میزبان برگزاری بازی زمستانی و پارااسکی باشد. آمادگی داریم و ارمنستان به ما اضافه می شود ولی کمی دیر شده و حداقل یک سال فرصت میخواهیم.

نظریان: ما را یک المپیک ببینید/ صدقی: بزودی خبرهای خوبی می‌شنوید
کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی روی یخ ایران

به گزارش خبرنگار مهر، کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی روی یخ و سرمربی تیم ملی گفت: اولین حضور ما در مسابقات دویژن ۴ بود که در این بازیها مجوز دویژن ۳ بدست آمد. زنان ما هم در امارات نایب قهرمان شدند.

وی افزود: دو ماه با مشکلات و عدم توجه در خانه جدید یعنی در فدراسیون اسکی مواجه هستیم و کار را با آقای نظریان جلو می بریم.

سرمربی تیم ملی هاکی روی یخ برنامه های هاکی را برشمرد و گفت: تیم ما یک ماه دیگر در دویژن بوسنی حضور خواهد داشت و در این مسابقات با میزبان، قرقیزستان، سنگاپور و مالزی همگروه هستیم. تیم جوانان آماده بازیهای زیر ۱٨ سال آسیا و تیم ملی بانوان آماده مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت به میزبانی تایلند می شوند.

صدقی درباره کمبودها و زیرساختها تاکید کرد: پیست مشهد دایر است و نیاز به جریان فعال پیگیری دارد. بزودی نماینده فعال اسکیت و هاکی فعال برای مشهد تعیین خواهد شد. پیست مشهد زودتر از پیست ایران مال راه افتاد ولی منشا قهرمان نبوده است.

وی افزود: بزودی بصورت رایگان میزبان استعدادهای سراسر ایران خواهیم بود. ضمن این که پیست کیش هم بهار ۱٤۰۲ افتتاح می‌شود.

رئیس انجمن هاکی روی یخ اظهار کرد: در تهران فقط ۵ پیست و در مرکز هر استان حداقل یک پیست لازم است. این یک رویای بزرگ است.

به گفته صدقی، پیست مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی هم ظرفیت دارد تا به مجموعه هاکی اضافه بشود.

وی تصریح کرد: همیشه لطف کمیته المپیک و وزارت ورزش شامل حال ما شده است. سال قبل هزینه نصف بلیت جام جهانی را کمیته تقبل کرد. رشته ما به یک فدراسیون دیگر جابجا شده ولی بودجه ای برایمان تعریف نشده است. با شناختی که از سجادی و خسروی وفا دارم بزودی خبرهای خوبی خواهیم داشت.

کاوه صدقی در پایان گفت: کمک تجهیزاتی نداشتیم. نظریان رئیس فدراسیون اسکی امروز یک چوب به ورزشکاران ما داد. این یک اتفاق تاریخی است ولی سالانه ۱۰ چوب لازم است. برای رویدادهای بعد هزینه بلیت و ویزا باقی مانده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007731